4 niezbędne akcesoria do sprzątania

Utrzymanie porządku w domu to nie dla każdego łatwa i oczywista sprawa. Wiele osób zmaga się z codziennym sprzątaniem swojego lokum i szuka sposobów na to, by ułatwić sobie to zadanie. Rzeczywiście, sprzątanie wcale nie musi być trudne i czasochłonne. Na rynku są akcesoria, które znacząco ułatwiają robienie zarówno wielkich porządków, jak i małych, codziennych czynności. Oto 4 akcesoria niezbędne do sprzątania. 

Wielorazowe ściereczki do kurzu i nie tylko

Nie ma gospodarstwa domowego bez ściereczki do kurzu. Zazwyczaj są one wykonane z mikrofibry, ale na szczęście coraz częściej można spotkać ścierki z włókna bambusowego lub bawełny. Taka szmatka doskonale zbiera kurz i brud z powierzchni i wiąże go między swoimi włóknami, dzięki czemu cząsteczki nie wydostają się już na powierzchnię aż do prania. Ściereczki z mikrofibry czy każdego innego włókna są bardzo wielofunkcyjne. Mogą służyć nie tylko do odkurzania, lecz także mycia szyb i luster, przecierania blatów kuchennych czy łazienkowych, a nawet do osuszania naczyń po myciu. Są one odporne na środki czyszczące, jednak, by zachować je w jak najlepszej kondycji przez wiele lat, najlepiej jest używać delikatnych i naturalnych środków czystości, na przykład ze strony https://www.biopur.org/. Należy jednak wyraźnie oddzielić od siebie ściereczki o różnym przeznaczeniu i prać je dość często – co najmniej raz w tygodniu. Używanie wielorazowych ścierek pozwala zupełnie zrezygnować z używania jednorazowych ręczników papierowych, a to nie tylko ekologiczne, lecz także oszczędne.

Odkurzacz bezprzewodowy

Jeśli masz problem, żeby zmotywować się do odkurzania i walczysz ze sobą, by znaleźć siłę na wyjęcie z szafy i złożenie z kilku części odkurzacza, a później jeszcze przełączać kabel między kontaktami, by odkurzyć całe mieszkanie, odkurzacz bezprzewodowy jest dla Ciebie! Miotłą nie da się wyczyścić podłogi tak dokładnie jak odkurzaczem, jednak tradycyjne odkurzacze są bardzo niepraktyczne w użytkowaniu. Pionowy odkurzacz bezprzewodowy nie wymaga od Ciebie żadnego wysiłku przy sprzątaniu, dzięki czemu łatwiej będzie Ci za niego chwycić i zadbać o czystość podłogi.

Mop do podłóg ze spryskiwaczem

Czysta podłoga to umyta podłoga, dlatego używanie mopa również musi być regularne. Niestety, tak samo, jak przy odkurzaczu, wiąże się to z bardzo wieloma czynnościami zanim w ogóle przystąpi się do mycia. Możesz jednak kupić sobie specjalny mop ze spryskiwaczem i zbiornikiem na wodę z płynem. W ten sposób nie potrzebujesz wielkiego i ciężkiego wiadra z wodą, by łatwo, szybko i skutecznie umyć podłogi w całym domu.  Wbudowany w rączkę mopa spryskiwacz szybko rozprowadza wodę z płynem z przyczepionego zbiornika po podłodze, a Ty łatwo i szybko możesz ją zetrzeć. Mała ilość wody jest szczególnie ważna przy myciu paneli, które od zbyt dużej ilości wilgoci mogą się zniszczyć.

Magiczna gąbka

Zabrudzenia na białej ścianie? Zacieki na lodówce czy uporczywe plamy w kabinie prysznicowej? Magiczna gąbka bez problemu sobie z tym poradzi! Ten wspaniały wynalazek pozwala przy użyciu wyłącznie odrobiny wody pozbyć się plam z praktycznie każdej powierzchni w domu. Taka gąbka jest bardzo łatwo dostępna, więc możesz kupić ją nawet w lokalnym dyskoncie. Działa ona jak bardzo delikatny papier ścierny, dzięki czemu łatwo pozbywa się plam, ale uważaj przy czyszczeniu nią na przykład ściany, by nie zetrzeć farby zbyt mocno i by nie powstał prześwit.

Zdj. główne: Anton/unsplash.com

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.