Zewnętrzny cup holder – jak znaleźć dobry w Internecie?

Cup holdery to w internecie spora liczba niecodziennych, często bardzo praktycznych i funkcjonalnych modeli. Jak wybrać ten najlepszy, aby cieszyć się pyszną kawą w podróży? Jak się okazuje, nie jest to takie proste – warto zwrócić uwagę na kilka czynników!

Oczywiście na rynku bez problemu znajdziesz dedykowane cup holdery to danej marki i modelu samochodu. Jednak przede wszystkim mogą być one dość drogie. Druga sprawa, że nie zawsze oryginalny znaczy funkcjonalny i wygodny. Co więcej, decydując się na model dedykowany nie masz większego pola manewru, stawiasz na to, co wymyślił producent samochodu, a raczej jego konstruktor.

Wybierając zewnętrzny cup holder, a więc model uniwersalny, masz pewność, że po głębszej analizie ofert w internecie, kupisz egzemplarz dostosowany do Twoich wymagań, wygodny, solidny, a przy tym przede wszystkim stabilny. Ta ostatnia cecha jest bardzo ważna, w końcu będziesz jeździć po polskich drogach.

O czym pamiętać kupując cup holder?

Przede wszystkim odpowiednia średnica, która sprawi, że zmieścisz do niego kubek z kawą ze stacji benzynowej, ale również niewielką butelkę wody czy puszkę napoju energetycznego. Musisz zadbać o to, aby średnica nie była zbyt duża, bo inaczej kubek po prostu nie będzie stabilny, co przełożyłoby się na ryzyko jego przewrócenia się. Plamy po kawie są trudne do usunięcia z tapicerki, może już to wiesz. Tak więc, przede wszystkim średnica, czy można tutaj wymyślić coś więcej?

Regulowana średnica to dobry wybór

Okazuje się, że tak, bo wiele wysokiej jakości uchwytów na kubki ma regulowaną średnicę. Otwór sam w sobie jest nieco większy, jednak wyposażony w tak zwane „ząbki”, które pod naporem kubka chowają się. Dzięki temu bez względu na średnicę kubka te „ząbki” będą zapewniać jego stabilność. Jest to bez dwóch zdań uniwersalny wybór, na jaki warto postawić. W końcu nie będzie miało znaczenia, co pijesz, zawsze kubek z napojem umieścisz w takim cup holderze.

Montaż uchwytu na wkręty – czy warto?

Tak naprawdę to zależy. Jeśli nie jest dla Ciebie problemem ingerowanie w konstrukcje deski rozdzielczej, taki uchwyt na pewno będzie solidniejszy i oczywiście bardziej stabilny. Z drugiej jednak strony to, co jest największą zaletą tego rozwiązania, jest jednocześnie jego wadą. Kiedy zdecydujesz się zdjąć kubek, bo na przykład chcesz zmienić auto, a to, którym jeździsz teraz, chcesz sprzedać, na desce pojawią się nieciekawe otwory.

Montaż uchwytu na zacisk

Kolejne dostępne w ofercie rozwiązanie to uchwyt na kubek, który został wyposażony w zacisk. Ten umieszczasz oczywiście w nawiewie. Musisz jednak pamiętać, aby stawiać na dość głęboki zacisk, który nie zsunie się ze swojego miejsca. Jak możesz kojarzyć, jest wiele zapachów montowanych w ten sposób, ale ich zaciski są bardzo krótkie, niestabilne i w konsekwencji odświeżacze powietrza często lądują pod Twoimi nogami.

Uchwyt na kubek montowany na haki

Według nas najlepsze rozwiązanie. Dwa haki w górnej części kubka i jeden sporych rozmiarów w dolnej części kubka. Całość montowana w nawiewie, odpowiednio ściśnięta, stabilna. Konstrukcja nie ma prawa się zsunąć. Pamiętaj jednak, aby wybierać modele, w których rozstaw haków będzie odpowiadał rozstawowi piór w nawiewie. Te muszą być także ustawione poziomo, a nie pionowo, jak w niektórych autach.

Składany uchwyt na kubek, świetne rozwiązanie!

Na końcu warto zwrócić uwagę na uchwyt składany. W ten sposób możesz uzyskać konstrukcję, która kiedy nie jest potrzebna, jest po prostu niewidoczna. Uchwyt bez tej funkcji musisz zdejmować, aby to osiągnąć, a to chyba mija się z celem. Po pewnym czasie same haczyki czy zaciski (bez względu na to, co wybrałaś) będą się poluzowywać i będziesz musiała postawić na nowy model. Uchwyty składane powinny być wykonane z mocnego PCV. W internecie znajdziesz rozwiązania aluminiowe, wiele rozwiązań dostępnych jest w czerni, ale i innych ciekawych barwach.

(fot. pixabay.com)

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.