Jak rozstawić urządzenia Smart Home w małym mieszkaniu?

Urządzenia Smart Home to ogromne ułatwienie dla wszystkich współczesnych ludzi. Sprzęty domowe, które mogą pracować za nas, pomagać nam w codziennych obowiązkach lub koordynować prace domowe to skarb, dlatego warto z nich korzystać. Ale jak poradzić sobie z rozmieszczeniem urządzeń smart na małej powierzchni? Podpowiadamy!

Urządzenia Smart do małych mieszkań

Przede wszystkim powinny to być urządzenia małe i bezprzewodowe. W mieszkaniu każdy centymetr kwadratowy wolnej przestrzeni jest na wagę złota, dlatego urządzenia, które mają ułatwiać nam życie, nie powinny zabierać cennego miejsca. Wszelkie sprzęty Smart powinny być małe i kompaktowe.

Na szczęście wiele inteligentnych urządzeń jest w niedużych rozmiarów, dzięki czemu bez problemu ustawisz je nawet na małej przestrzeni. Głośniki z funkcją inteligentnego asystenta, czujniki kontrolowane za pomocą smartfonów czy kamery to małe i lekkie sprzęty, które mogą znaleźć swoje miejsce nawet na półce. Na niewielkiej przestrzeni nie jest potrzebny cały arsenał urządzeń Smart Home, w przeciwieństwie do kilkupiętrowego domu.

google smart
Photo by Smith Collection/Gado/Getty Images

Urządzenia bezprzewodowe

Niewielkie mieszkania i kawalerki to zazwyczaj mieszkania wynajęte, w których nie zawsze możemy pozwolić sobie nawet na małe prace remontowe, jak zamontowanie nowego gniazdka elektrycznego, w którym miałoby zostać podłączone urządzenie. Często również przez nieprzemyślane rozmieszczenie kontaktów w mieszkaniu musielibyśmy umieścić jakieś urządzenie w niewygodnym miejscu lub poświęcić przestrzeń, którą można byłoby spożytkować w inny sposób.

Bezprzewodowe urządzenia Smart Home to fantastyczne rozwiązanie dla małych przestrzeni, ponieważ możemy ustawić je w każdym miejscu, które jest dla nas wygodne. Dzięki braku połączenia kablowego, takie urządzenia są niezwykle wygodną opcją.

bezprzewodowy głośnik
Photo by Phil Barker/Future Publishing via Getty Images

Gdzie ustawić urządzenie Smart Home?

Przy wyborze miejsca, gdzie ma znaleźć się inteligentne urządzenie, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników. Z racji tego, że są to sprzęty elektroniczne, powinny stać w suchym miejscu. Zawilgocony parapet, kuchnia, w której często unosi się dużo pary, lub łazienka to nie miejsca dla urządzeń Smart Home. Jeśli chcemy, by służyły nam latami, musimy o nie dbać i zapewniać im odpowiednie warunki do funkcjonowania.

Parapet nie jest idealnym miejscem również ze względu na intensywne nasłonecznienie i częste wahania temperatur. Mogą one negatywnie wpłynąć na ich działanie oraz funkcjonowanie baterii. Lepiej nie ryzykować i umieścić swój sprzęt Smart w suchym, zacienionym miejscu.

Dlaczego warto postawić na Smart Home?

Urządzenia Smart Home nie tylko ułatwiają nam życie, lecz także czynią je bezpieczniejszym. Czujniki ruchu, które można ustawić w przedpokoju czy innym punkcie mieszkania, poinformują nas, jeśli w naszym domu lub mieszkaniu pojawią się pod naszą nieobecność nieproszeni goście. Dzięki takiemu powiadomieniu na smartfonie, będziemy mogli od razu poinformować o włamaniu odpowiednie służby i tym samym ochronić cenne sprzęty w naszym domu.

>> Zobacz też: Smart Home. Przegląd nowoczesnych gadżetów do domu

Dodatkowo ustawienie kamery, rejestrującej obraz naszego mieszkania pozwoli policji ustalić tożsamość przestępcy, złapać go i postawić przed wymiarem sprawiedliwości. To możliwości, których nie dawała nam wcześniejsza technologia i dzięki którym możemy w nocy spać spokojnie.

kamera w domu
Photo by Smith Collection/Gado/Getty Images

Inteligentne urządzenia to niezwykle użyteczne i funkcjonalne wynalazki. Dzięki sprzętom Smart Home możesz mieć w swoim mieszkaniu stuprocentowe poczucie bezpieczeństwa, a dodatkowo możesz być wspierany w podstawowych domowych czynnościach. Sprawdź rozwiązania Smart Home już dziś i ciesz się bezpiecznym i inteligentnym domem!

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.