Powstanie miasto bez dróg i samochodów w Arabii Saudyjskiej

Powstanie miasto bez dróg i samochodów w Arabii Saudyjskiej

Samowystarczalne, liearne miasto The Line, czyli 170-kilometrowa metropolia z milionem mieszkańców w Arabii Saudyjskiej warta 500 miliardów dolarów. To nie są już tylko plany. Powstanie miasta jest pewne, a jego projekt zaprezentował Mohammed bin Salam, książę koronny Królestwa Arabii Saudyjskiej.

Ekologiczne miasto przyszłości

W “The Line” nie znajdziemy dróg ani samochodów. Transport publiczny zostanie przeniesiony do podziemia i będzie rozciągał się wzdłuż całego miasta. Na powierzchni pozostaną chodniki, parki i lasy oraz rozmieszczone w bliskiej odległości budynki komercyjne, domy, instytucje i budynki użyteczności publicznej. Aby dostać się do każdego z nich potrzebne będzie jedynie 5 minut spaceru.

Nowoczesne miasto ma stawiać przede wszystkim na ochronę środowiska. Wszystko ma być zasilane energią, pochodzącą z odnawialnych źródeł. W ‘The Line” zostanie zastosowana najnowsza technologia, dzięki której bezpieczeństwo mieszkańców będzie stało na najwyższym poziomie. Wiele elementów w mieście ma być obsługiwane przez sztuczną inteligencję, w tym transport publiczny. Mimo tego, metropolia zaoferuje jej mieszkańcom około 350 tysięcy miejsc pracy.

Projekt NEOM i The Line mają być pierwszym krokiem do uniezależnienia Arabii Saudyjskiej od wydobywania ropy naftowej.

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.